Филипче: Разговараме со приватните лаборатории за граѓаните да може да се тестираат на државна сметка

Од утре на државно ќе се прават дополнителни 350 тестови на коронавирус дневно. Се преговара и со приватните лаборатории да помогнат и тестот да чини 1800 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Д-р Жарко Караџовски кој е член на Комисијата за заразни болести за Телевизија 24 изјави дека мерките не се доволно ригорозни, штом човек може да се нагоди за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден дел од пациентите заболени од Ковид-19 доаѓаат доцна в болница, а друг дел починуваат во други услови, но, тоа не е до докторите, изјави вечерва проф. д-р ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Размислуваме за сите мерки, вклучувајќи локално, регионално, па дури и целосно затворање на државата, рече во вчерашните телевизиски гостувања претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски кој вчера беше гостин во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија на крајот е забележан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 414 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 423 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Разговараме со приватните лаборатории за граѓаните да може да се тестираат на државна сметка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: