Царината домаќин на третата годишна конференција за едношалтерски систем

4 копии

Царинската управа на Република Северна Македонија во соработка со Економската комисија на Обединетите нации за Европа (UNECE) и Светска банка утре и задутре ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 2 до 4 ноември 2020 г., Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите нации (ФАО) ја свикува 32. сесија на Регионалната конференција за Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триесет и втората сесија на Регионалната конференција на ФАО за Европа 2020 година, ќе се одржи виртуелно од денеска до 4 ноември, поради глобалната пандемија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни се заеднички напори од сите за реформите што ги бара дигитализиацијата. Само со јасен и разбирлив пристап од сите без исклучок можеме да имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Скопје, денеска и официјално ќе се отвори проектот РЕАД – Регионална мрежа за културна разновидност, информираат од Гете – институтот Скопје. Од таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири учествуваше на сесијата „Улогата на владите во дигиталната трансформација”, во рамките на ...
| | веќе видена | слични

На овој Дигитален самит кој се одржува во рамките на Берлинскиот процес, учествуваат високи владини претставници од регионот, Европската Комисија, Советот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 568 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 249 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царината домаќин на третата годишна конференција за едношалтерски систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: