Осумдесет отсто од регистрираните случаи на Ковид-19 се асимптоматски, вели Караџовски


Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека ако евентуално мерките не даваат резултати се размислува за целосно затворање на угостителските објекти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека ако евентуално мерките не даваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Размислуваме за мерка полициски час за рестрикција на движењето во вечерните часоци, рече министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија Сител вели дека во моментов нема потреба за воведување на полициски час, но дека не се ...
| | веќе видена | слични

Слободни кревети за хоспитализација во Градската општа болница „8-ми септември“ во Скопје нема. „Од 80 кревети, 79 се веќе пополнети со пациенти. Секогаш ...
| | веќе видена | слични

Моменталните капацитети за хоспитализирање на Ковид пациенти се речиси исполнети. Градската општа болница, 8 Септември повторно ќе стане Ковид центар, објави ...
| | веќе видена | слични

Се полнат болничките капацитети во охридско струшкиот регион. По преадаптираните оддели во охридската болница, на геријатрија, дел од интерно и хирургија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од понеделник, заболените од Ковид-19 ќе се лекуваат и на постоечкото психијатриското одделение во Куманово. Оваа информација денеска ја потврди директорката ...
| | веќе видена | слични

Вевчани направи дневна болница за лекување на пациенти со корона вирусот. Поради зголемениот број на заболени деновиве во Здравствениот дом „Доктор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осумдесет отсто од регистрираните случаи на Ковид-19 се асимптоматски, вели Караџовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: