Битола: Инфективното одделение полно

Бројот на заболени од коронавирус од лицата згрижени во хосписот „Сју Рајдер“ во Битола се искачи на 12, потврдуваат од Центарот за јавно здравје во Битола за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
2 копии

Пациенти згрижени во хосписот за палијативна нега „Сју Рајдер“ во Битола се разболеле од ковид-19, потврдуваат здравствените власти. По ова, забранет е влезот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на корона вирус, во изолација се 24 ученици, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 669 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола: Инфективното одделение полно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: