Караџовски: Не сме мафијаши, а комисијата ќе работи до последната капка пот

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Д-р Жарко Караџовски кој е член на Комисијата за заразни болести за Телевизија 24 изјави дека мерките не се доволно ригорозни, штом човек може да се нагоди за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Размислуваме за сите мерки, вклучувајќи локално, регионално, па дури и целосно затворање на државата, рече во вчерашните телевизиски гостувања претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски кој вчера беше гостин во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија на крајот е забележан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски, во дебата на „360 Степени“ одговори на секојдневните критиките од ВМРО-ДПМНЕ, последно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 669 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Караџовски: Не сме мафијаши, а комисијата ќе работи до последната капка пот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: