НЕ Е ВЕСТЕРН ФИЛМ: Американците на коњи појдоа да гласаат (ВИДЕО)


3 копии

Светските обложувалници даваат помала веројатност за победа на кандидатот на демократите Џо Бајден на утрешните претседателски избори во САД во однос на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе преземе законски мерки во врска со пребројувањето на гласачките ливчиња за претстојните претседателски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во првиот вторник од ноември во 2020 година, покрај претседателските избори, во Америка ќе се одржат редовните двогодишни избори за Претставничкиот дом, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателските избори во САД се во полн ек со милиони гласачи кои веќе го заокружија гласачкото ливче. Од какви демографски групи е составено американското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден, го обвини „Фејсбук“ за губење на потенцијални половина милион долари за финансирање на изборната ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп посети пет сојузни држави во еден ден, а Џо Бајден се обрати на митинг во Пенсилванија, додека предизборната трка во САД влегува во самиот финиш. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ Е ВЕСТЕРН ФИЛМ: Американците на коњи појдоа да гласаат (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: