Караџовски: Нема да дозволам никој да ја црни комисијата, ќе работиме до последна капка пот


Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почна примената на брзите тестови за ковид-19, потврди за МИА д-р Виктор Исијановски, директор на Здравствен дом Скопје и член на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Во Министерството за здравство ќе пристигне донација од 13 000 брзи тестови кои се најнова технологија со која за 15 минути се утврдува дали кај тестираниот е ...
| | веќе видена | слични

Започна брзото тестирање за да се утврдува дали кај тестираниот е присутен вирусот Ковид 19. Министертсвото за здравство известува дека денеска ќе пристигне ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Размислуваме за мерка полициски час за рестрикција на движењето во вечерните часоци, рече министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија Сител вели дека во моментов нема потреба за воведување на полициски час, но дека не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите државни лаборатории располагаат со доволен број на тестови за Ковид-19, а значително се зголемени и капацитетите на државните лаборатории кои вршат ...
| | веќе видена | слични

Од утре на граѓаните достапни ќе им се брзите тестови. Здравствениот дом Скопје е прва здравствена организација што ќе почне со изработка на брзите тестови. ...
| | веќе видена | слични

Ќе набавиме 100.000 тестови и прашањето за тестирањата ќе биде решено, рече министерот Венко Филипче за Сител. Тој вели дека се очекува со ребалансот кој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Караџовски: Нема да дозволам никој да ја црни комисијата, ќе работиме до последна капка пот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: