(Видео) Осум општини потпишаа грантови за развој на социјални услуги


2 копии

Право на надоместок за помош и нега од друго лице имаат лица со навршени 26 години возраст, со умерена, тешка или длабока интелектуална попреченост, лица со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за социјални работи Куманово опслужува околу 17.800 корисници на сите услуги и права, а пружа интегрирано водење на 13.000 случаи. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска во рамки на работните активности на Министерството за труд и социјална политика го посети ...
| | веќе видена | слични

Колку само еден момент во човечкиот живот може да ги смени нештата и да ја разбуди хуманоста во луѓето покажува животната приказна на скопскиот бербер Февзи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за труд и социјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Али Февзи, хуманитарец од Скопје, кој на средбата го запозна со неговата иницијатива за донирање на поединци и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика работи на донесување нов системски закон за работни односи кој треба да биде донесен и да почне да се применува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Осум општини потпишаа грантови за развој на социјални услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: