Петгодишно дете однесе ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕЦА, ДВЕ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКА во Кавадарци


Кавадарчанец на возраст од 71 година почина од коронавирус на клиника, додека петгодишно дете „однесе“ во изолација 14 деца, две негувателки и една ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Слободни кревети за хоспитализација во Градската општа болница „8-ми септември“ во Скопје нема. „Од 80 кревети, 79 се веќе пополнети со пациенти. Секогаш ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на корона вирус, во изолација се 24 ученици, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
| | веќе видена | слични

Моменталните капацитети за хоспитализирање на Ковид пациенти се речиси исполнети. Градската општа болница, 8 Септември повторно ќе стане Ковид центар, објави ...
| | веќе видена | слични

Се полнат болничките капацитети во охридско струшкиот регион. По преадаптираните оддели во охридската болница, на геријатрија, дел од интерно и хирургија за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од понеделник, заболените од Ковид-19 ќе се лекуваат и на постоечкото психијатриското одделение во Куманово. Оваа информација денеска ја потврди директорката ...
| | веќе видена | слични

Вевчани направи дневна болница за лекување на пациенти со корона вирусот. Поради зголемениот број на заболени деновиве во Здравствениот дом „Доктор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, кој е и поранешен министер за надворешни работи на земјата синоќа во емисијата Хит твит рече дека премиерот ...
сите 435 | | | веќе видена

Според правилникот на Шпанската фудбалска федерација, Барселона ќе треба да плати казна поради начинот на кој Меси го прослави голот во чест на Марадона. ...
сите 317 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 140 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 170 | | | веќе видена

Легендарниот Мајк Тајсон се бореше со Рој Џонс Џуниор во меч кој беше во хуманитарни цели. Како што беше најавено на крајот борбата немаше победник, а кога го ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петгодишно дете однесе ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕЦА, ДВЕ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКА во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: