Automechanika ја проширува програмата со Let’s Talk Business

Веќе втора година по ред, издавачката куќа „Чудна шума“ организира креативни работилници за млади – средношколци на возраст од 14 до 18 години. Работилниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 757 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Automechanika ја проширува програмата со Let’s Talk Business

Од:
До кого (е-маил):
Порака: