Над 85% од починатите од коронавирус ИМАЛЕ ХРОНИЧНИ БОЛЕСТИ


7 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека ако евентуално мерките не даваат ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Во Министерството за здравство ќе пристигне донација од 13 000 брзи тестови кои се најнова технологија со која за 15 минути се утврдува дали кај тестираниот е ...
| | веќе видена | слични

Започна брзото тестирање за да се утврдува дали кај тестираниот е присутен вирусот Ковид 19. Министертсвото за здравство известува дека денеска ќе пристигне ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Размислуваме за мерка полициски час за рестрикција на движењето во вечерните часоци, рече министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија Сител вели дека во моментов нема потреба за воведување на полициски час, но дека не се ...
| | веќе видена | слични

Сите државни лаборатории располагаат со доволен број на тестови за Ковид-19, а значително се зголемени и капацитетите на државните лаборатории кои вршат ...
| | веќе видена | слични

Од утре на граѓаните достапни ќе им се брзите тестови. Здравствениот дом Скопје е прва здравствена организација што ќе почне со изработка на брзите тестови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 647 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 383 | | | веќе видена

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите ...
сите 350 | | | веќе видена

Дресот со кој настапи Диего Армандо Марадона на СП во 1986-та на кое Аргентина стана светски првак, а на кое го постигна и легендарниот гол подоцна наречен ...
сите 273 | | | веќе видена

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
сите 206 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 144 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 305 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 85% од починатите од коронавирус ИМАЛЕ ХРОНИЧНИ БОЛЕСТИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: