Заев и Димовски: Владините мерки се поддршка за приватниот сектор и за заштита на работните места и правата на работниците

Постои волја за унапредување на социјалниот дијалог, кој е издигнат на високо ниво во изминатиот период, со цел да се придонесе за унапредување и заштита на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (Синдикат на УПОЗ) предводена од ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на полицијата на Македонија поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија организираше протест пред МВР со кој го искажаа својот револт. ...
| | веќе видена | слични

Поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија, полициски службеници вечерва излегоа на протест пред Министерството за внатрешни работи, организиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев прими делегација на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на полицијата денеска организираше протест за како што велеа оттаму подобрување на професионализмот во полицијата. Околу стотина полицајци движејќи ...
| | веќе видена | слични

Нагорно Карабах – Ерменија и Азербејџан се обвинија меѓусебно за кршење на новиот хуманитарен прекин на огнот за запирање на борбите во Нагорно Карабах, кратко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно одлуката за кризна состојба, денеска во Центарот за управување со кризи, (21.11.2020 година), се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи ...
сите 196 | | | веќе видена

Поставеноста на системот на интерните клиники во Скопје покажа дека добро функционира, дава резултати во поголем број оздравени пациенти и доволен број ...
сите 453 | | | веќе видена

Скопје смета дека можат да се служат со трикови, како досега, Бугарија да ги поддржи и да ни забодат нож, изјави бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов за ...
сите 853 | | | веќе видена

Во Косово во минатите 24 часа се регистрирани десет починати и 707 новозаболени од Ковид-19, а во истиот период како излекувани се евидентирани 550 пациенти, ...
сите 322 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 141 | | | веќе видена

Љупчо Николовски и Сашко Николов безочно ги лажат граѓаните на Штип. Како што знаат само во СДСМ Љупчо Николовски и Сашко Николов се расфрлаат со ветувања за ...
сите 161 | | | веќе видена

Американската агенција за храна и лекови (ФДА) го одобри итниот третман на Ковид-19 со антитела, што е дел од терапијата што ја доби и претседателот Доналд ...
сите 330 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Димовски: Владините мерки се поддршка за приватниот сектор и за заштита на работните места и правата на работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: