УЈП: Исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“ по ребалансот на буџетот


Од Управата за јавни приходи велат дека Собранието прво треба да го усвои ребалансот на буџетот за 2020, а веднаш потоа на сметките на граѓаните ќе им биде ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Мерката за финансиска поддршка за ранливите категории, како пензионерите и самохраните родители се проширува и со децата без родители. Поддршка во износ од по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранието на РСМ треба да знае дека со ребалансот на буџетот најавуваната поддршка во висина од 3.000 до 10.000 евра од 4-тиот сет мерки на Владата на РСМ за ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора упати реакција до Собранието дека во Македонија официјално не постојат регистрирани угостителски објекти кои се специјализирани ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска фела смета дека тоа што и рестораните за свадби ќе добијат неповратна финансиска помош во вкупна вредност од 1 милион евра е ...
| | веќе видена | слични

Народот се повеќе тоне во сиромаштија а власта скоро ништо и да не превзема. Иако од страна на владините преставници беше најавен четворт пакет антикризни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи останува посветена на помош и поддршка на граѓаните и стопанството во справување со економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 412 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 318 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП: Исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“ по ребалансот на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: