„Заев тврдеше дека договорот со Бугарија ги решил сите отворени прашања, сега најавува нова Декларација“


Заев зошто молчиш со денови и не кажуваш, кој е твојот став за Гоце Делчев и за македонскиот јазик? Ајде Заев охрабри се и не се плаши, кажи го твојот став ...
| | веќе видена | слични

„Позицијата на Бугарија е јасна – не сакаме земја како С. Македонија да влезе во Европската унија, со која нашите деца и внуци ќе ги имаат истите проблеми со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По завршувањето на денешната седница на Советот за безбедност, премиерот Заев одговараше на новинарски прашања, меѓу кои и на прашањето поврзано со актуелните ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е пријателска земја и јавно истакнува дека го признава македонскиот јазик и македонскиот народ, објави премиерот Зоран Заев. - Да им дадеме простор и ...
| | веќе видена | слични

Она што јас можам да го потврдам е дека немам некои нови информации кои што ги пишуваат меѓународните портали, а нашите медиуми ги пренесуваат, вели премиерот ...
| | веќе видена | слични

На прашањето поврзано со актуелните случувања со Република Бугарија премиерот одговори: "Она што јас можам да го потврдам е дека немам некои нови информации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев ја доведе македонската нација пред обезглавување. Светски медиуми лиферуваат вести дека договорот со Бугарија кој Заев го води ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, ...
сите 788 | | | веќе видена

Постои теоретска можност до крајот на годината прашањето за почеток на преговори со Македонија да биде вратено на агендата, но во реалноста тоа не може да се ...
сите 710 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Минатата недела компаниите BioNTech и Pfizer објавија дека прелиминарните анализи покажале дека нивните вакцини имаат 90% ефикасност ако може да се спречи да ...
сите 349 | | | веќе видена

Венко Филипче да излезе и јавно да објави дека во ГОБ „8 Септември“ во Скопје е забрането да се примаат пациенти над 70 години. Јавноста мора да знае, особено ...
сите 190 | | | веќе видена

Јелена Жугиќ нека му ги даде мрачните лампиони на Мицкоски, бидејќи совршено му одговараат на неговиот мрачен карактер и мрачните политички дејствувања. ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Заев тврдеше дека договорот со Бугарија ги решил сите отворени прашања, сега најавува нова Декларација“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: