Во велешката болница утрово починал свештеник на МПЦ

5 копии
3 копии

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа на градските гробишта во ...
| | веќе видена | слични

Велешкото јавно обвинителство ќе го истражува случајот со полицаецот од СВР Велес, кој го прекршил решението за изолација и со позитивен тест на коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Канонада од напади, навреди, пцовки и закани доби редакцијата на порталот Батали.нет , откако ја објави веста дека на погреб на полицаец од Велес, присуствувал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Инфективното одделение при велешката Општа болница синоќа починаа две жени на 57 и 86 годишна возраст од Велес. Тие се дванаесетта и тринаесетта жртва ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот началник на СВР Велес Игор Ангеловски, кој синоќа почина Инфективната клиника во Скопје како последица на ковид-19, поради пад на сатурација итно ...
| | веќе видена | слични

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена | слични

Утрово со неверување ја примив веста дека синоќа на Инфективната клиника во Скопје починал Игор Ангеловски – Гиле. Тој беше вработен во Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е втор протест пред Владата во последните три дена кој се организира како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со отворените прашања со ...
сите 379 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и ...
сите 490 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет, а бројните „ѕвезди“ на овој спорт секојдневно испраќаат пораки со кои ја величаат аргентинската ...
сите 366 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 169 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 197 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 365 | | | веќе видена

Барселона утре ја отвора неделната програма во Примера во натпревар против Осасуна на домашен терен, средба која Куман ја окарактеризира како добра шанса да се ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во велешката болница утрово починал свештеник на МПЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: