Битиќи: Ќе биде потребен и нов пакет мерки за помош, го креираме буџетот за догодина


Најверојатно ќе треба да има и четврт и петти пакет мерки, а вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најавува дека е можно да се носат дополнително и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Солидарноста во време на пандемија се искажува и преку директна поддршка на домашните брендови, занаетчии и микро компании, напиша вицепремиерот Фатмир Битиќи ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Извесност и истрајна политика, државата да работи за и да разговара со реалниот сектор. Првиот човекна успешната домашна компанија „Хај тек“ Саво СТанковиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственикот на Хај Тек Корпорејшн Саво Станковиќ посочи дека е особено задоволен од посетата на вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска, а подвлече дека и покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата е овде да креира можности, да креира услови, да креира предвидливо опкружување. На секоја домашна или странска компанија ќе им се даде можност според ...
| | веќе видена | слични

Рамковните вработувања ќе останат нерешлив проблем и наредните години. На Владата не ѝ се брза над 1.300 луѓе кои седат дома и земаат плата да ги натера да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 565 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Ќе биде потребен и нов пакет мерки за помош, го креираме буџетот за догодина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: