Фирмите пропаѓаат бидејќи ДРЖАВАТА ИМ ДОЛЖИ 300 МИЛИОНИ ЕВРА, и не плаќа на време


Државата преку јавните претпријатија должи 300 милиони евра на приватни фирми. Државата со неплаќањето на своите долгови кон фирмите предизвикува намалена ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Мерката за финансиска поддршка за ранливите категории, како пензионерите и самохраните родители се проширува и со децата без родители. Поддршка во износ од по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранието на РСМ треба да знае дека со ребалансот на буџетот најавуваната поддршка во висина од 3.000 до 10.000 евра од 4-тиот сет мерки на Владата на РСМ за ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора упати реакција до Собранието дека во Македонија официјално не постојат регистрирани угостителски објекти кои се специјализирани ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска фела смета дека тоа што и рестораните за свадби ќе добијат неповратна финансиска помош во вкупна вредност од 1 милион евра е ...
| | веќе видена | слични

Самостојните трговци, земјоделци и занаетчии, добија надеж дека ќе дојдат до финансиската поддршка од државата за по следните три месеци од годинава, односно ...
| | веќе видена | слични

Народот се повеќе тоне во сиромаштија а власта скоро ништо и да не превзема. Иако од страна на владините преставници беше најавен четворт пакет антикризни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмите пропаѓаат бидејќи ДРЖАВАТА ИМ ДОЛЖИ 300 МИЛИОНИ ЕВРА, и не плаќа на време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: