(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се менува и поставува нови стандарди, ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во криминално-режимска матрица


„СДСМ вчера го одржа 25. Конгрес, кој за првпат се одржа дигитално, на далечина со што се испочитуваа мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот.Со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргна со контранапад против барателите за негова оставка од челната партиска позиција. Прстот за изгубените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги победи ...
| | веќе видена | слични

Градоначалинкот на Кавадарци го закажа, па го откажа протестот за смена на Мицкоски. Првично закажан за понеделник пред партиското седиште, Јанчев вели дека по ...
| | веќе видена | слични

Закажа протест па се премисли. Официјално, поради опасност од зараза со коронависрусот. Сепак, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев не се откажува од ...
| | веќе видена | слични

.На 25. Конгрес на СДСМ, кој за првпат се одржа дигитално и голем дел од работата беше достапна за јавноста, направивме чекори напред кон поголема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, сепак, го откажа најавениот протест против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со цел да издејстува негово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хронично болните да бидат ослободени од секакви службени обврски во услови на кризна состојба за ковид-19 пандемијата, бараат од министерот за здравство Венко ...
сите 556 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина”, „Жан Митрев” и „Ре-медика”, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, ...
сите 786 | | | веќе видена

Европската Унија има јасно правило кое се однесува еднакво за сите и кон сите, а тоа е дека влез во Унијата без решавање на спорните билатерални прашања е ...
сите 841 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Венко Филипче да излезе и јавно да објави дека во ГОБ „8 Септември“ во Скопје е забрането да се примаат пациенти над 70 години. Јавноста мора да знае, особено ...
сите 191 | | | веќе видена

Македонија изгуби во последниот натпревар од Лига Ц против Ерменија и така пропуштивме шанса да се пласираме еден ранг погоре. Ќе беше убаво Македонија да оди ...
сите 187 | | | веќе видена

Јелена Жугиќ нека му ги даде мрачните лампиони на Мицкоски, бидејќи совршено му одговараат на неговиот мрачен карактер и мрачните политички дејствувања. ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се менува и поставува нови стандарди, ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во криминално-режимска матрица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: