Потпишани договори со 48 компании за финансиска поддршка на инвестициите


13 копии

Извесност и истрајна политика, државата да работи за и да разговара со реалниот сектор. Првиот човекна успешната домашна компанија „Хај тек“ Саво СТанковиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственикот на Хај Тек Корпорејшн Саво Станковиќ посочи дека е особено задоволен од посетата на вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска, а подвлече дека и покрај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државата е овде да креира можности, да креира услови, да креира предвидливо опкружување. На секоја домашна или странска компанија ќе им се даде можност според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев на денешната онлајн средба со заменик-амбасадорот на Германија во земјава, Ото Граф, двајца претставници на Германското друштво за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев ја истакна важноста од спроведувањето на економските реформи со особен акцент на вложувања ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Бесими пред присутните го претстави динамичкит план за донесување на законски решенија со кои ќе се овозможи реализација на сите мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 305 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона предизвика огромна болка и тага и остави голема празнина во фудбалска Аргентина, но истовремено донесе и многу различни ...
сите 279 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишани договори со 48 компании за финансиска поддршка на инвестициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: