Д-р Софијанова: Нешто чудно се случува со вирусот


4 копии

Докторката Аспазија Софијанова смета дека мерката за задолжително носење на маска на отворен простор е исправна. -Јас имам конзервативен став околу оваа мерка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Докторката Аспазија Софијанова, шефица на Одделот за интензивна нега и терапија на Клиниката за детски болести во Скопје во вечерашното издание на дебатниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аспазија Софијанова, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 даде свој став и за најавените брзи тестови кои треба да стигнат во Македонија во текот на идната недела. ...
| | веќе видена | слични

Докторката Аспазија Софијанова за емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, изјави дека најдобри маски за заштита од коронавирусот се Н95, но дека сите маски штитат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Најдобри маски се Н95, но сите маски штитат“, вели Софијанова во вечерашното издание на дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Таа смета дека оние кои не може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во дел од европските земји се спроведува полициски час, со самото зголемување на бројот на заболени. Што значи дека од вирусот ниту една земја не е поштедена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби, во синоќешната емисија „Клик Плус“ на ТВ 21 призна дека неговата казна во износ 500 евра и дополнителни 20 евра, како и казната ...
сите 177 | | | веќе видена

Во периодот што следува нашата работна група ќе ги разгледа коментарите, кои пристигнаа од Бугарија на нашиот предлот Акциски план и ќе биде изградена јасна ...
сите 423 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 226 | | | веќе видена

Индонезиските власти го лоцираа местото на несреќата на патничкиот авион боинг 737, а спасувачите ги пронајдоа багажот и деловите од телата на патниците. ...
сите 109 | | | веќе видена

Додека Заеви јадат од златен прибор, за кој што цената достигнува и до 50.000 евра, тутунарите трпат за леб, бидејќи килограм тутун го продаваат по цена од ...
сите 90 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средба со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и неговиот ...
сите 57 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 20 | | | веќе видена

Во зима кога патиштата се подмрзнати или врне снег, се почесто се случуваат сообраќајни несреќи, а често тоа е случај по руралните патишта на кои видливоста е ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Софијанова: Нешто чудно се случува со вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: