Д-р Спироски со апел: Влегуваме во најопасните 10 дена, ОГРАНИЧЕТЕ ГИ МАКСИМАЛНО КОНТАКТИТЕ

2 копии

Влегуваме во најопасните десет дена. Триесет проценти од испитаниците се позитивни на новиот коронавирус, алармира интернистот д-р Игор Спироски.Влегуваме во ...
| | веќе видена | слични

Голем број лекари и експерти ширум светот предупредваат дека есенскиот бран на коронавирусот ќе донесе зголемен број на новозаразени. Д-р Игор Спироски од ...
| | веќе видена | слични

Како што предупредуваа голем број лекари и експерти од областа на медицината, во светот, но и кај нас настапи есенски бран на коронавирус кој донесе нагло ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 814 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 430 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 452 | | | веќе видена

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 343 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 256 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 190 | | | веќе видена

Доналд Трамп одобри старт на процесот на пренос на власта. Ваквата одлука на белата куќа следува откако официјални лица од сојузната држава Мичиген соопштија ...
сите 77 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Спироски со апел: Влегуваме во најопасните 10 дена, ОГРАНИЧЕТЕ ГИ МАКСИМАЛНО КОНТАКТИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: