ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети


На утринскиот редовен состанок на Комисијата за заразни болести, по алармантната епидемиолошка состојба во земјава, кога само за три дена починаа 45 болни од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија Сител вели дека во моментов нема потреба за воведување на полициски час, но дека не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Размислуваме за мерка полициски час, за рестрикција на движењето во вечерните часоци, рече министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека не очекува тежок период и уште полоши времиња со корона кризата, гледаме дека владата не знае како да се справи со ситуацијата, вели претседателот на ...
| | веќе видена | слични

- Не очекува прилично тежок период поради неспособната влада, поради сето што таа влада нас ни го приредуваше во периодот помеѓу првиот и вториот бран.  Кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сезонскиот грип уште повеќе може да ја влоши состојбата со Ковид-19, поради што лекарите веќе започнаа подготвување терен за вакцинација на населението. Една ...
| | веќе видена | слични

Слободни кревети за хоспитализација во Градската општа болница „8-ми септември“ во Скопје нема. „Од 80 кревети, 79 се веќе пополнети со пациенти. Секогаш ...
| | веќе видена | слични

Моменталните капацитети за хоспитализирање на Ковид пациенти се речиси исполнети. Градската општа болница, 8 Септември повторно ќе стане Ковид центар, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Антонио Милошоски пренесува искуство од пацинет кој се обидува да закаже кардиолошки преглед во време на ковид-пандемија. Еве како се загрозуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: