Расте бројот на заразени и починати од Ковид, Филипче бара итно носење на законските измени


Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во текот на изминатото деноноќие полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат при вршење контроли во врска со почитување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешно работи информораше дека во текот на ноќта 31.10.- 01.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Два усгостителски објекти - еден во Аеродром и еден во Гази баба биле затворени во текот на ноќта меѓу петокот и саботата, соопштија надлежните. Објектите биле ...
| | веќе видена | слични

Двата угостителски објекта, еден во Гази Баба и еден во Аеродром, не се придржувале кон предвиденото работно време согласно Законот за заштита на населението ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Системот на контрола на почитувањето на мерките за заштита од коронавирусот е зајакната со усвојувањето на измените на Законот за заштита на населението од ...
| | веќе видена | слични

Со законските измени, сите инспекторати да добија нови, поголеми овластувања, за постапување со прекршителите на здравствените ковид протоколи. Инспекторите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со измените и дополнувања на Законот, инспекторите кои на терен ќе констатираат дека одредено правно лице ги прекршува здравствените протоколи, во истиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 328 | | | веќе видена

Бока јуниорс го одигра првиот натпревар по смртта на клупската легенда Диего Марадона и со 2-0 победи против Њуелс Олд Бојс, уште еден поранешен клуб на ...
сите 288 | | | веќе видена

Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
сите 606 | | | веќе видена

На вчеашната трка за Големата награда на Бахреин, возачот на Хас Роман Грожан имаше страшна несреќа. Болидот на Грожан се преполови и се запали, а за среќа тој ...
сите 80 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заразени и починати од Ковид, Филипче бара итно носење на законските измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: