СДСМ: Секој да покаже посветеност во почитувањето на мерките, законските измени да се донесат без одлагање


Во период кога есенскиот бран на коронавирусот е во налет, како кај нас, така и во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте, ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во текот на изминатото деноноќие полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат при вршење контроли во врска со почитување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешно работи информораше дека во текот на ноќта 31.10.- 01.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Два усгостителски објекти - еден во Аеродром и еден во Гази баба биле затворени во текот на ноќта меѓу петокот и саботата, соопштија надлежните. Објектите биле ...
| | веќе видена | слични

Двата угостителски објекта, еден во Гази Баба и еден во Аеродром, не се придржувале кон предвиденото работно време согласно Законот за заштита на населението ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Системот на контрола на почитувањето на мерките за заштита од коронавирусот е зајакната со усвојувањето на измените на Законот за заштита на населението од ...
| | веќе видена | слични

Со законските измени, сите инспекторати да добија нови, поголеми овластувања, за постапување со прекршителите на здравствените ковид протоколи. Инспекторите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со измените и дополнувања на Законот, инспекторите кои на терен ќе констатираат дека одредено правно лице ги прекршува здравствените протоколи, во истиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 669 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Секој да покаже посветеност во почитувањето на мерките, законските измени да се донесат без одлагање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: