ВМРО-ДПМНЕ: 22 починати и 30% од тестираните позитивни на Ковид, што уште треба за Филипче да си даде оставка?


22 починати во текот на вчерашниот ден од Ковид, тоа е директна вина на Комисијата за заштита од заразни болести и Венко Филипче кои преспаа цело лето без ...
| | веќе видена | слични

Во текот на утрешниот ден ќе биде обезбедено санитетско комбе за струмичката болница, информираше пратеникот на СДСМ од Струмица Костадин Костадинов, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Додека не очекува тежок период и уште полоши времиња со корона кризата, гледаме дека владата не знае како да се справи со ситуацијата, вели претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филипче по девет месеци од корона кризата само брои новозаболени и починати од КОВИД – 19, велат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Филипче по девет месеци како ...
| | веќе видена | слични

- Не очекува прилично тежок период поради неспособната влада, поради сето што таа влада нас ни го приредуваше во периодот помеѓу првиот и вториот бран.  Кога ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со силна посветеност, со многу разговори, разбирање за состојбата во која се наоѓаме и интензивната борба со коронавирусот, заедно со директорот на болницата ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов вечерва на неговиот фејсбук профил најави дека утре се обезбедува санитетско возило за струмичката болница, откако директорот Наќе Гогов ...
| | веќе видена | слични

Разочаран сум од опозицијата која наместо да помага, ни одмага во оваа криза, објави вечерва пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов и најави комбе ...
| | веќе видена | слични

Утре обезбедуваме санитетско комбе за струмичката болница. Ова е дополнително возило од веќе обезбеденото кое го очекуваме до декември, напиша пред малку на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 330 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 295 | | | веќе видена

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
сите 596 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 178 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Го повикуваме премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави пред македонската јавност за што точно тајно се преговара во Софија овие денови?, ова денеска ...
сите 115 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: 22 починати и 30% од тестираните позитивни на Ковид, што уште треба за Филипче да си даде оставка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: