Митко Јанчев бара избори во ВМРО-ДПМНЕ по примерот на СДСМ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргна со контранапад против барателите за негова оставка од челната партиска позиција. Прстот за изгубените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги победи ...
| | веќе видена | слични

Градоначалинкот на Кавадарци го закажа, па го откажа протестот за смена на Мицкоски. Првично закажан за понеделник пред партиското седиште, Јанчев вели дека по ...
| | веќе видена | слични

Закажа протест па се премисли. Официјално, поради опасност од зараза со коронависрусот. Сепак, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев не се откажува од ...
| | веќе видена | слични

.На 25. Конгрес на СДСМ, кој за првпат се одржа дигитално и голем дел од работата беше достапна за јавноста, направивме чекори напред кон поголема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, сепак, го откажа најавениот протест против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со цел да издејстува негово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митко Јанчев бара избори во ВМРО-ДПМНЕ по примерот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: