Расте бројот на заболени и починати - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ МЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА


Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во текот на изминатото деноноќие полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат при вршење контроли во врска со почитување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешно работи информораше дека во текот на ноќта 31.10.- 01.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Два усгостителски објекти - еден во Аеродром и еден во Гази баба биле затворени во текот на ноќта меѓу петокот и саботата, соопштија надлежните. Објектите биле ...
| | веќе видена | слични

Двата угостителски објекта, еден во Гази Баба и еден во Аеродром, не се придржувале кон предвиденото работно време согласно Законот за заштита на населението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство попладнево информираше дека во последните 24 часа регистрирани се 865 нови случаи на ковид-19, односно 397 во Скопје, 95 во Тетово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 568 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 249 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заболени и починати - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ МЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: