Пандемијата ќе фрли во стечај дури 6.000 австриски фирми


4 копии

Наместо конкретни мерки за помош во борбата со корона кризата, СДСМ и владата со новиот ребаланс одвојуваат само трошки за граѓаните. Мерките не се доволни и ...
| | веќе видена | слични

Мерките не се доволни и задоцнети. Крајно време е Социјалдемократскиот сојуз озбилно да ја сфати економската криза во која се наоѓа државата, а и граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерката за финансиска поддршка за ранливите категории, како пензионерите и самохраните родители се проширува и со децата без родители. Поддршка во износ од по ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот за 2020 година е важен за помош и поддршка на граѓаните, компаниите и е во насока на надминување на негативните економски последици од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собранието ја заврши денешната расправа по Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на државниот Буџет за 2020 година, односно вториот ребаланс за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според власта е потребен за справување со вториот бран од пандемијата со Ковид-19 и за ефектуриање на четвртиот пакет антикризни мерки во висина од 470 милиони ...
| | веќе видена | слични

На третиот ден од собраниската расправа за ребалансот на Буџетот за 2020 година пратениците од владејачкото мнозинство објаснуваа пред забелешките од колегите ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието и денеска трет ден по ред ја продолжија расправата за ребалансот на Буџетот за 2020 година. Главаната потреба од овој ребаланс на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарското вето не ме изненадува, живеев таму и напишав книга за Бугарија - ова прашање за македонскиот идентитет беше опсесија за многу Бугари уште пред 25 ...
сите 704 | | | веќе видена

Главниот град на земјава, Скопје веќе опасно се доближува до 10.000 активни случаи. Кончретно, вчера во Скопје беа регистрирани 9.854 активни случаи, и доколку ...
сите 330 | | | веќе видена

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 32 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 183 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена

Северна Македонија ќе продолжи со сите напори да бара разумни решенија за надминување на какви било разлики со Бугарија и останува посветена на реформскиот ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ќе фрли во стечај дури 6.000 австриски фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: