Во моментов активни над 7.000 случаи на заразени со коронавирус


2 копии
4 копии

Сите државни лаборатории располагаат со доволен број тестови за Ковид-19, а значително се зголемени и капацитетите на државните лаборатории кои вршат тестирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Министерството за здравство попладнево информираше дека во последните 24 часа регистрирани се 865 нови случаи на ковид-19, односно 397 во Скопје, 95 во Тетово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 462 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 471 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 225 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...
сите 54 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајкл Помпео изјави дека Стејт департментот го почнал процесот за разгледување на одлуката на Агенцијата за општи работи (ГСА) ...
сите 276 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во моментов активни над 7.000 случаи на заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: