Која метална индустрија го има лекот за короната?

Со зголемена добивка и раст на приходите во повеќе сегменти од работењето го завршува третиот квартал годинава Капитал банка АД Скопје. Банката која има ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-септември 2020 година, продажбите достигнуваат 6.900.199.436 денари, што е за 9% ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во септември, просечната каматна стапка на вкупните кредити одобрени на корпоративниот сектор изнесуваше 3,80 отсто, што претставува месечен пад од 0,05 ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со третото тримесечје од 2020 година, Централна кооперативна банка АД Скопје оствари добивка во висина од 14 милиони денари. Овој финансиски резултат ...
| | веќе видена | слични

Согласно последните податоци од Царинската управа, увозот на употребувани моторни возила во државата во првите девет месеци е значително намален. Ако лани во ...
| | веќе видена | слични

Во периодот март-јуни 2020 година, македонската економија се одвиваше во услови на прогласена вонредна состојба. Причината е појавата на епидемијата КОВИД-19, ...
| | веќе видена | слични

Во текот на септември 2020 година продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити, соопшти денеска Народната банка. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која метална индустрија го има лекот за короната?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: