Ние сме единствена држава во која опозицијата повикува на национално единство


Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за прашањето со Бугарија и посочи дека ова прашање има три ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Никој во Бугарија нема да направи отстапки и да не ги почитува одлуките на Собранието, потврди во телевизиско интервју за телевизија Канал 3 , бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Денешната бугарска политичка елита работи на штета на македонско-бугарските односи, напиша на фејсбук Илија Димовски член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен пратеник во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарија секогаш ја поддржувала Македонија на нејзиниот пат кон НАТО и ЕУ. Бугарија прва ја призна независноста на земјата. Прашањето е дали Македонија сака да ...
| | веќе видена | слични

„Најважниот услов за соработка помеѓу Србите, Бугарите и Македонците е полната слобода во самоопределувањето на Македонците. Свеста и чувството дека сум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 541 | | | веќе видена

Скопје и натаму e со најголем број нови случаи и највисока инциденца, a најзастапена возрасна група се лица над 60 години, се наведува во неделниот извештај на ...
сите 458 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирус, што ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со „АстраЗенека“, ќе чини меѓу три и четири долари, објави денес британски ...
сите 442 | | | веќе видена

Во време кога Софија и Скопје се препукуваат и си испраќаат пораки „за“ и „против“ бугарското вето за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ, изнесувајќи ...
сите 639 | | | веќе видена

Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда за нов ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ние сме единствена држава во која опозицијата повикува на национално единство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: