Мицкоски: Земјата го плаќа Заев со животите на луѓето кои се губат затоа што имаме отсуство на организиран систем


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека мегафоните на СДСМ молчат за одговорност и оставки во време кога имаме над 1.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и мафијата на власт на чело со Заев наместо конкретни мерки за справување со кризата носеше измени во кои само предвидува казни. Дури и таквите казни не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата е катастрофална и нема зборови кои што ќе можат тоа да го ублажат, да го разубават или владини мерки какви што не се носат а кои што ќе можат да ја ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Земјата го плаќа Заев со животите на луѓето кои се губат затоа што имаме отсуство на организиран систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: