Ќе се менува Законот за работни односи за да нема фиктивни откази


3 копии
2 копии

Центарот за социјални работи Куманово опслужува околу 17.800 корисници на сите услуги и права, а пружа интегрирано водење на 13.000 случаи. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска во рамки на работните активности на Министерството за труд и социјална политика го посети ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска во Клубот на пратениците, заедно со градоначалниците на осум општини, потпиша договори за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за труд и социјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Министерството за труд и социјална политика работи на донесување нов системски закон за работни односи кој треба да биде донесен и да почне да се применува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода Филип Темелковски денес беше еден од првите седум градоначалници кои заедно со Министерот за труд и социјална политика ...
| | веќе видена | слични

Останато

Клучно за Бугарија е да се оспори македонскиот јазик, затоа што тоа го негира самото постоење на македонската нацијаПрофесорот Стојко Стојков, копретседател на ...
сите 700 | | | веќе видена

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 196 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 195 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 116 | | | веќе видена

„Бугарија е во предизборна ситуација. Темата за Македонија не е водечка, но секој глас е важен. Ако Красимир Каракачанов ја омекне својата позиција сега, тоа ...
сите 393 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се менува Законот за работни односи за да нема фиктивни откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: