Три пациентки починаа на Инфективно во Штип


2 копии

Два нови случаи на позитивни на Ковид-19 се регистрирани во Детската градинка „Весели Цветови” во Делчево. Според информациите од градинката, станува збор за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во детската градинка „Детелинка” во Крива Паланка потврдени се двајца вработени позитивни на Ковид-19, поради што од управата на установата е донесена одлука ...
| | веќе видена | слични

Се полнат болничките капацитети во охридско струшкиот регион. По преадаптираните оддели во охридската болница, на геријатрија, дел од интерно и хирургија за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од понеделник, заболените од Ковид-19 ќе се лекуваат и на постоечкото психијатриското одделение во Куманово. Оваа информација денеска ја потврди директорката ...
| | веќе видена | слични

Во објавата на фејсбук-профилот на ОЈУДГ „Детелинка” информираат дека станува збор за една негувателка, којашто беше дијагностицирана пред три дена, по што во ...
| | веќе видена | слични

Вевчани направи дневна болница за лекување на пациенти со корона вирусот. Поради зголемениот број на заболени деновиве во Здравствениот дом „Доктор ...
| | веќе видена | слични

Тројца пацинети на вораст меѓу 60 – 79 години починаа вчера попладне на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип, потврдија од болницата. Од ...
| | веќе видена | слични

Едногодишно дете од Неготино е позитивно на Ковид-19, а во изолација се седум деца и тројца вработени во градинка, потврди за МИА доктор Ристе Јовановски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 404 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирусот досега најфатална била во Крушево доколку се споредат бројките на заболени и починати лица до почетокот на декември. Во градот на ...
сите 285 | | | веќе видена

Мик Шумахер, синот на легендарниот шампион Михаел Шумахер, ќе ја вози Формула 1 од следната сезона. После феноменалните настапи во Ф2 шампионатот каде што ...
сите 142 | | | веќе видена

Со изборот на Бучковски за специјален претставник значи дека Владата нема капацитет за сериозни прашања како ова со Бугарија, со ваква реакција на фејсбук се ...
сите 87 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 183 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: