Без вода дел од корисниците во Ѓорче Петров

9 копии

Министерството за здравје информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 447 нови позитивни случаи на коронавирус, а оздравени се 142 лица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопските Општини Аеродром и Карпош, и натаму се на првите две места со најголем број на заразени. Аеродром во моментов има 759 активни случаи, додека Карпош ...
| | веќе видена | слични

Општината Аеродром има најмногу активни случаи на коронавирус во Скопје со 759 случаи, а потоа следат општина Карпош со 627 случаи, општина Гази Баба со 562 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека вкупно во Скопје од почетокот на пандемијата имало 13174 случаи на коронавирус, а во моментов активни се 4283 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода дел од корисниците во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: