Бајден на реклами потрошил најмногу за рекламирање од кој било друг претседателски кандидат во историјата на САД


Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека САД бележат светски рекорд во бројот на заразени од коронавирусот, американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека американските лекари имаат корист ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Американскиот експерт за Балканот, Алон Бен Меир, оцени денеска дека во случај на победа на демократскиот кандидат Џо Бајден на претседателските избори во САД, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трамп ги критикувал гувернерите на демократите за воведување мерки за спречување на ширењето на вирусот и рече дека Бајден ќе им забрани на Американците да се ...
| | веќе видена | слични

Останаа уште четири дена до претседателските избори во САД, а повеќе од 85 милиони Американци веќе гласаа, вклучително и девет милиони во Тексас, што е повеќе ...
| | веќе видена | слични

Американците ќе останат без греење во текот на зимата и нема да имаат електрична енергија доколку демократскиот кандидат за претседател Џф Бајден победи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 1007 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Станете сите, еј Македонци, стари, млади и средовечни! Станете сите чесни Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Бошњаци, Власи, Црногорци, Египќани. Станете ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден на реклами потрошил најмногу за рекламирање од кој било друг претседателски кандидат во историјата на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: