Студија на почетокот од грејната сезона: Две третини од Македонците се уште се греат на дрва


Дури 62 отсто од вкупниот број македонски домаќинства користат дрва за греење, 29 отсто користат електрична енергија, а само осум проценти се приклучени на ...
| | веќе видена | слични

Цементарница УСЈЕ редовно објавува неделен преглед на средно-дневните мерења на емисиите од главните емисиони точки на Цементарницата. Од 2007 година, емисиите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ситуацијата со загадениот воздух никако да се промени. Алармантните бројки секојдневно ги гушат граѓаните на нашата земја, додека власта буквално не презема ...
| | веќе видена | слични

Со години ветувањата на власта за алпски воздух во Македонија се „мало сутра“, сега министерот за животна средина Насер Нуредини е без план и стратегија при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш откако Владо Бучковски беше назначен за специјален претставник за односите со Бугарија, агенцијата БГНЕС која го објави скандалозното интервју со Заев, ...
сите 193 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 70 | | | веќе видена

Во последните 24 часа на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола нема починат пациент. Денеска бројот на хоспитализирани пациенти е 81. Вчера во ...
сите 359 | | | веќе видена

Македонската понуда која сега е на маса не е прифатлива за бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов бидејќи што и да прифати тој ќе ...
сите 154 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 254 | | | веќе видена

Со хистеријата од лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сакаат да ги срушат државните позиции. Тие се единствените што одработуваат за странски интереси ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студија на почетокот од грејната сезона: Две третини од Македонците се уште се греат на дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: