Шест часа по приемот во болница, починал велешанец од ковид-19

2 копии

27-годишно момче од Куманово почина на инфективната клиника во Скопје. Пациентот немал претходни заболувања велат од МЗ освен покачена телесна тежина. Бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и седумгодишно момче од Куманово заразено со Ковид-19 почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, потврдуваат од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19, потврдија од Министерство за здравство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пациент на возраст од 27 години од Куманово починал на Инфективната клиника во Скопје од ковид-19, потврдило Министерството за здравство за МКД.мк . Момчето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од ...
| | веќе видена | слични

За една недела трета жртва на ковид 19 на млад човек кој претходно немал никакви другизаболувања. 27 годишен кумановец починал на Инфективната клиника. Тој ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети. Од кумановскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети, откако претходно било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест часа по приемот во болница, починал велешанец од ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: