ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на ковид не е снег во мај, па да се изненади Филипче


Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и мафијата на власт на чело со Заев наместо конкретни мерки за справување со кризата носеше измени во кои само предвидува казни. Дури и таквите казни не ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Филипче урива рекорди секој ден. Црн петок за Македонија и граѓаните – заразени 934 лица. Бројот на активни случаи надмина 9.000, а бројот на починати се движи ...
| | веќе видена | слични

Власта и министерката за образование и наука Мила Царовска ја потценуваат и навредуваат интелигенцијата на граѓаните. И сето тоа се случува во време кога ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934 новозаразени, 420 заразени во Скопје, напиша на својот фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Власта на Заев со својата неспособност прави состојбата со пандемијата од корона вирус да биде уште полоша. Секој ден Македонија руши рекорди на нови заразени ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ предлага бесплатно тестирање еднаш во месецот за сите здравствени работници кои имаат потреба и кај кои постои најголем ризик да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласил по повод денешните бројки на новозаразени, велејќи дека ништо не е под контрола. „Заев, Филипче баталете ...
| | веќе видена | слични

Заев, Филипче, баталете ПР...Овде се работи за животите на луѓето, им се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по објавувањето на денешните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на ковид не е снег во мај, па да се изненади Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: