14 починати и 404 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од 2.748 тестови во земјава се регистрирани 934 нови случаи на ковид-19 ва последните 24 часа, а починаа 5 пациенти, соопшти Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични

Вчера беа регистрирани рекордни 934 нови случаи на ковид-19 и 5 починати и 454 оздравени пациенти. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 30488, бројката на оздравени пациенти е 20448, на починати е ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 10 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 158 пациенти. На кислородна поддршка се 113 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопските Општини Аеродром и Карпош, и натаму се на првите две места со најголем број на заразени. Аеродром во моментов има 759 активни случаи, додека Карпош ...
| | веќе видена | слични

Општината Аеродром има најмногу активни случаи на коронавирус во Скопје со 759 случаи, а потоа следат општина Карпош со 627 случаи, општина Гази Баба со 562 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14 починати и 404 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: