И претседателите плачат јавно: Еве во кои моменти Путин, Обама, Буш, Берлускони … пуштија солзи


Светот неодамна беше изненаден од снимката на која севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун заплака пред насобраните луѓе на воената парада. Тој заплака додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од јануари оваа година сопругата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун не е видена во јавноста. Исчезнувањето на Ри Сол Џи од медиумите и понатаму е тема во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

"Ги прегрна сите можни диктатори и им стави прст во око на сите пријатели", заклучил Бајден. Претседателскиот кандидат на Демократската партија и поранешен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 393 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 347 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска ја прими првата доза на вакцина за заштита од коронавирусот. Таа во изјава за медиумите ...
сите 128 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 268 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 424 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И претседателите плачат јавно: Еве во кои моменти Путин, Обама, Буш, Берлускони … пуштија солзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: