Последниот удар на Никола Груевски за ВМРО-ДПМНЕ

Трамп ги критикувал гувернерите на демократите за воведување мерки за спречување на ширењето на вирусот и рече дека Бајден ќе им забрани на Американците да се ...
| | веќе видена | слични

Уште откако Џорџ Вашингтон се повлече од функцијата во 1797 година и се пензионираше во неговиот дом во Вирџинија, САД доживеаја мирен и уреден трансфер на ...
| | веќе видена | слични

Анкетите спроведени на четири дена пред претседателските избори во САД, опишани како „историски“, а закажани за 3 ноември, покажуваат дека демократот Џо Бајден ...
| | веќе видена | слични

Сојузната држава што предизвикува восхит кај републиканците, а важи за ноќна мора за демократите повторно претставува фронт, и како во 2016 година, таа може да ...
| | веќе видена | слични

Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции нефункционален две години Претставници на Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции ...
| | веќе видена | слични

Ако Америка не одбере јасно и без сомнежи околу победникот, може да очекуваме влошување на поларизираната политичка ситуација во Америка, со несогледливи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 155 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниот удар на Никола Груевски за ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: