Жени од Виница и Берово починаа на инфективното одделение во Штип

Тројца пацинети на вораст меѓу 60 – 79 години починаа вчера попладне на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип, потврдија од болницата. Од ...
| | веќе видена | слични

Болничката лабараторија во болницата во Штип работи со ограничен капацитет откако шестмина лаборанти се позитивни на корона. -Расте бројот и на други ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По штипска неврологија и кожно ќе стане простор за хоспитализирање на Ковид пациенти. Планот е тука да се сместат оние со полесна клиничка слика. Ако ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев вели дека утринава на состанок е договорено ова одделение, кое е и посебна зграда, комплетно  да биде ...
| | веќе видена | слични

Денеска на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола бројот на хоспитализирани пациенти е 72. Тие се на возраст од 19 до 83 години. Од болницата ...
| | веќе видена | слични

Тројца пациенти починаа од компликации на коронавирус во изминатото деноноќие на Инфективното одделение во Кумановската болница. Станува збор за две жени на ...
| | веќе видена | слични

По наплив на пациенти со ковид и исполнувањето на капацитетите на Инфективното одделение на штипската болница, како можна алтернатива или план Б пред есенскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавувајќи ги партиципиентите на Европското првенство следната година УЕФА посебно ја издвои Македонија и обезбеденото деби на собирот на најдобрите на ...
сите 236 | | | веќе видена

Денес има 1 198 новозаразени случаи и 26 мртви. До сега над 1400 починаа, а Заев и Филипче тераат избори во Штип и Пласница, велат од ВМРО-ДПМНЕ.„Ако се грижеа ...
сите 150 | | | веќе видена

За 24 часа во Куманово има нови 41 заразен со коронавирус, но и исто толку оздравени. Бројот на активни случаи е 924, а од вирусот денес почина еден човек на ...
сите 339 | | | веќе видена

Европската комисија препорача брзите тестови за откривање на коронавирус да се користат главно кај луѓе кои покажуваат симптоми.„Брзите анагени тестови треба ...
сите 69 | | | веќе видена

Попладнево полицијата уапсила во Тетовско бегалец од затвор кој се барал со потерница.„Денеска во 16:00 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна ...
сите 262 | | | веќе видена

Советот за безбедност предложи кризна состојба на цела територија. Тоа не значи воведување полициски час. Клучната цел е зајакнување на здравствените ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жени од Виница и Берово починаа на инфективното одделение во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: