Филипче најави проширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во деноноќието меѓу четвртокот и петокот се регистрирани 934 новозаразени со коронавирусот од 2.748 тестирања, што е најголем број на инфицирани во едно ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 696 лица се хоспитализирани во моментов на клиниките во државата кои хоспитализираат ковид пациенти. Д-р Жарко Караџовски, претседател на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 30488, бројката на оздравени пациенти е 20448, на починати е ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 10 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 158 пациенти. На кислородна поддршка се 113 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

За еден месец отсега би требало да имаме пад на бројот на заболени, под услов да се почитуваат рестрикциите. Неблагодарно е да се прогнозира, вели министерот ...
| | веќе видена | слични

Има многу мал број пациенти кои се поставени на респираторна машина во моментов во болницата „8 Септември“ и на Инфективната клиника, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 61.878, бројката на оздравени пациенти е 38946, на починати е ...
сите 982 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 138 | | | веќе видена

Од таборот на американскиот тим, Хас, го објавија првото име кое ќе седи во нивниот болид од следната година. Нов возач на тимот на Хас ќе биде младиот 21 ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најави проширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: