Ќе има и свадби се додека не се усвојат законските измени, газдите ќе поминуваат само со кривична


Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во Службениот весник на РСМ, вчера се објавија измените и дополнувањата на Законот за заштита на здравјето на населението од заразни болести, со што и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) соопшти дека инспекциските служби од вчера вечер постапуваат според новите овластувања, согласно измените и дополнувањата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од вчера стапија во сила новите измени и дополнувања на Законот за заштита на задравјето на населението од заразни болести. Со тоа и инспекциските служби ...
| | веќе видена | слични

Притоа во повеќе градови во државата извршени  се вкупно 48 надзори и 742 контроли во угостителски објекти, казина и обложувалници согласно Законот за ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) од синоќа постапува според новите овластувања и инспекторите во повеќе градови во државата извршиле вкупно 48 надзори и 742 ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска изјави дека кафеанските тераси, кои поради ниските температури се затворени, ќе работат ...
| | веќе видена | слични

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со ...
| | веќе видена | слични

Собранието ги изгласа измените на Законот за заштита на населението од заразни болести. По измените, инспекторите добија поголеми овластувања, ќе ги казнуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 205 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 509 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 259 | | | веќе видена

По 16 години поминати како прв човек на Институцијата што треба да ги штити правата на граѓаните од државните органи, Иџет Мемети ќе мора да ја напушти ...
сите 69 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има и свадби се додека не се усвојат законските измени, газдите ќе поминуваат само со кривична

Од:
До кого (е-маил):
Порака: