Филипче најави проширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот


Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
| | веќе видена | слични

За еден месец отсега би требало да имаме пад на бројот на заболени, под услов да се почитуваат рестрикциите. Неблагодарно е да се прогнозира, вели министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министрите за надворешни работи и за здравство, Бујар Османи и Венко Филипче, денеска на скопскиот аеродром ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има многу мал број пациенти кои се поставени на респираторна машина во моментов во болницата „8 Септември“ и на Инфективната клиника, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Системот со надополнување на медицинскиот персонал многу брзо ќе почне да функционира и значајно ќе се почувствува помошта од овие лекари, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

По денешната донација на 60 респиратори од Доверителниот фонд на НАТО, на македонските здравствени власти на располагање им се вкупно 196 респираторни машини. ...
| | веќе видена | слични

Денеска на Меѓународниот аеродром Скопје пристигна донацијата од 60 транспортни респиратори од НАТО Доверителниот фонд за одговор на пандемијата чија вкупна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најави проширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: