Во Законот за заразни болести не се спомнуваат никакви мерки, само надлежности на инспекциите да казнуваат


Во Законот за заштита на населението што е доставен до собранието околу 95 проценти во законот е која инспекција да казнува. Значи во законот моментално само ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934 новозаразени, 420 заразени во Скопје. Велите дека е под контрола, а ништо не е под контрола, велите дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласил по повод денешните бројки на новозаразени, велејќи дека ништо не е под контрола. „Заев, Филипче баталете ...
| | веќе видена | слични

Заев, Филипче, баталете ПР...Овде се работи за животите на луѓето, им се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по објавувањето на денешните ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно ги обвини Заев и Филипче за состојбата со коронавирусот во земјата. „ Заев, Филипче баталете ПР… Овде се ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на рекордната бројка од над 900 коронаинфекции во 24 часа, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, им порача на премиерот Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на денешната собраниска седница за финансирање и буџет истакна дека опозицијата се однесува крајно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 558 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, и оти не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете страни. Во ...
сите 760 | | | веќе видена

Во земјава до вчера како активни се регистрирани 20 687 случаи на заразени во Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега беа заболени 55 127 лица, се ...
сите 459 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 186 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Законот за заразни болести не се спомнуваат никакви мерки, само надлежности на инспекциите да казнуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: