Чантурија: Не се чудите зошто се најдобри, наместо „Тик-Ток“ играат ракомет на асфлат

Грузискиот ракометар Реваз Чантурија од оваа сезона е нов член на РК Прилеп. Искусното десни крило цела своја кариера ја мина во нашиот шампионат, тој добро ја ...
| | веќе видена | слични

Многу млади луѓе, претежно девојки, преку широката употреба на социјални мрежи имаат тенденција да се престават дека живеет во луксуз. Некои од нас мислат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добро познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов му посвети песна на легендарниот Диего Армандо Марадона, кој почина вчера на 60-годишна возраст од срцев удар. ...
сите 274 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 353 | | | веќе видена

Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
сите 221 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 260 | | | веќе видена

Бугарскиот вицепремиер, Красмир Каракачанов, оцени дека интервјуто на премиерот Зоран Заев, за БГНЕС е мал чекор напред во вистинската насока.Каракачанов, ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чантурија: Не се чудите зошто се најдобри, наместо „Тик-Ток“ играат ракомет на асфлат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: