Кавадарци се задолжува кај домашна деловна банка за изградба на градскиот пазар

Владата на последната седница даде дозвола Општина Кавадарци да се задолжи кај Комерцијална Банка со долгорочен кредит во износ од 118.000.000 денари, со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Сите показатели потврдуваат дека девизните резерви се во исклучително добра кондиција – на високо ниво и постојано се во сигурната зона. На крајот на септември ...
| | веќе видена | слични

Владата континуирано се задолжуваа. Ваквиот тренд на задолжување е опасен, сметаат економистите, особено ако се земе фактот дека владата не ги троши парите за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Влијанието на зравствената криза врз економската активност во третиот квартал е поумерено, покажуваат податоците со кои располага Народната банка, кои ...
| | веќе видена | слични

-Согласно со објавените проценети податоци за БДП, во првата половина од 2020 година реалниот БДП се намали за 6,4 отсто на годишна основа, што е сепак малку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 421 | | | веќе видена

Фашистичка окупација имало, но таа нема етничка боја и не може да кажете за цел еден народ дека бил окупатор. Ова денеска го изјави премиерот Заев и порача да ...
сите 236 | | | веќе видена

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени ...
сите 617 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 167 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадарци се задолжува кај домашна деловна банка за изградба на градскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: