Вечерва почнува зимското сметање на времето

6 копии

Губењето еден час попладневна светлина предизвикува или ја продлабочува депресијата кај ранливите лица. Секој што веќе „влече“ депресија може да доживее ...
| | веќе видена | слични

Од следната година, веќе нема да треба да ги поместуваме сказалките - која опција вие ја сакате? Утрово сите спиевме еден час подолго. Стрелките на часовниците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре може да се чувствувате уморни и да имате зголемен апетит. Не грижете се, тоа е нормално Вечерва го поместуваме часовникот наназад и преминуваме на зимско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 565 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва почнува зимското сметање на времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: